Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Економіка праці і соціально трудові відносини, частина 1

Спеціальність: Менеджмент
Код дисципліни: 6.073.06.E.172
Кількість кредитів: 5
Кафедра: Менеджмент персоналу та адміністрування
Лектор: Склярук Тетяна Василівна
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
У результаті вивчення модуля студент повинен:
• знати економічні основи функціонування підприємств в умовах ринку; чинники, які впливають на ефективність роботи підприємств; економічний зміст ресурсів, структуру та форми ресурсного забезпечення; шляхи більш раціонального використання ресурсів: прогресивні методи планування та форми організації виробництва; показники оцінки результативності діяльності; стратегію взаємодії фірми з ринками трудових ресурсів; форми і системи залучення трудових ресурсів на підприємство; вплив ефективного управління використанням трудових ресурсів на зростання продуктивності праці, формування і використання прибутку підприємства; шляхи та методи підвищення ефективності використання трудових ресурсів, зростання вартості людського капіталу.

• уміти застосувати методи і прийоми менеджменту з метою ефективного використання трудових ресурсів підприємства; визначити потребу в трудових ресурсах підприємства; застосувати методи ефективного використання трудових ресурсів підприємства з метою забезпечення зростання продуктивності праці та прибутковості підприємства.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
пререквізит: макроекономіка. мікроекономіка. менеджменту

кореквізит: маркетинг, статистика, вступ до фаху «Управління персоналом та економіка праці»
Короткий зміст навчальної програми:
Праця й соціально-трудові відносини як предмет наукового економічного дослідження. Зміст, характер і види праці. Гуманізація праці. Населення як демоскономічна категорія. Економічно активне населення. Трудові ресурси як соціально-економічна категорія, Трудовий потенціал суспільства. Розвиток концепції людського капіталу. Людський капітал як соціально-економічна категорія. Методи економічної оцінки ефективності інвестування в людський капітал. Кон'юнктура та особливості ринку праці. Взаємодія попиту та пропозиції на ринку праці. Особливості пропозиції праці у кризовій економіці. Інфраструктура ринку праці. Соціально-економічна суть, форми і види зайнятості. Безробіття як соціально-економічне явище. Показники зайнятості та безробіття населення і динаміка їх в Україні. Державне регулювання зайнятості в Україні. Врахування нахилів, здібностей при виборі професії і роботи Самомаркетинг. Складання професійного резюме. Трудова кар'єра: поняття, значення, види, планування та реалізація.
Рекомендована література:

1. Господарський кодекс України. Електронний ресурс http://zakon4.rada.ROv.ua/laws/show/436-15;
2. Склярук Т. В. Економіка праці: навчальний посібник / Т. В. Склярук, Я. В. Панас. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017. – 228 c.
3. Склярук Т.В. Економіка праці: конспект лекцій для студентів базового напряму 6.030601 «Менеджмент»/ Т.В. Склярук. Й.С. Ситник. H.H. Любомудрова. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. - 152с.;
4. Грішнова O.A. Економіка праці та соціально-трудові відносини: Герасименко О.О. Економіка праці га соціально-трудові відносини :практикум /О.О. Герасименко ; Міністерство освіти і науки України. Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана". - Київ : КНЕУ. 2013. 381с.;
5. Нормативні матеріали з організації та оплати праці в Україні.
Методи і критерії оцінювання:
Поточний контроль (45%): практичні заняття (30%), контрольна робота (15%).
Екзаменаціяйний контроль (55%): тестування, розв’язування задач