Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Оцінювання ефективності інноваційних процесів

Спеціальність: Менеджмент
Код дисципліни: 6.073.02.E.110
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Менеджмент організацій
Лектор: к.е.н., доц.Войцеховська Ю.В.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
1. Розуміння інструментів та стратегій, що мають відношення до діагностування та аналізу стану розвитку виробничо-господарської та фінансово-економічної діяльності підприємств та організацій на рівні, що дозволить працевлаштування за фахом, здатність ефективно використовувати на практиці теоретичні знання.
2. Розуміння методів та технології менеджменту, методів прийняття управлінських рішень, стилів лідерства та керівництва та розв'язання конфліктів.
3. Здатність продемонструвати базові знання у сфері стратегічного, операційного, інноваційного, антикризового, фінансового, інвестиційного, антисипативного, креативного управління організаціями та їх підрозділами.
4. Застосовувати набуті знання і розуміння для ідентифікації, формулювання і вирішення завдань управління підприємствами та організаціями, використовуючи відомі методи.
5. Уміння використовувати професійні знання, навички та компетенції в менеджменті для дослідження економічних явищ і процесів на макро- та мікрорівні.
6. Уміння планувати різноманітні види діяльності, здійснювати побудову організаційних структур управління організаціями і підрозділами, використовувати ефективні системи мотивування працівників та оплати праці, забезпечувати ефективний контроль якості робіт і регулювання управлінських процесів.
7. Уміння досліджувати іноземні ринки, формувати технології зовнішньоекономічних операцій, укладати та виконувати угоди з іноземними контрагентами, розробляти міжнародні проекти.
8. Уміння обґрунтовувати, діагностувати та реалізовувати різноманітні види зовнішньоекономічної діяльності, забезпечувати митне оформлення та декларування товарів.
9. Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики.
10. Здатність критично оцінювати отримані результати діяльності, та аргументовано захищати прийняті рішення.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
• пререквізити: Контролювання інноваційної діяльності
• кореквізити: Методи моделювання інноваційних бізнес-процесів
Короткий зміст навчальної програми:
Суть та зміст інноваційних процесів. Види інноваційних процесів. Фази і типи інноваційного процесу. Основні принципи визначення ефективності інноваційних процесів. Основні показники економічної ефективності інноваційних процесів. Інформаційне забезпечення оцінювання ефективності інноваційних процесів на підприємстві. Використання результатів оцінювання інноваційних процесів для прийняття управлінських рішень. Економічна оцінка соціальних результатів інноваційних процесів.
Рекомендована література:
1. Інноваційний менеджмент. Підручник / За ред. С. Д. Ільенковой, - М.: Юніті, 2007. - 306 с.
2. Йохна М.А., Стадник В.В. Економіка і організація інноваційної діяльності: Навчальний посібник. - К.: Видавничий центр "Академія", 2005. - 400 с.
3. Козловський В.О. Інноваційний менеджмент: Навч.пос. - Вінниця: ВНТУ, 2007. - 210C.
4. Алексеев А.А.Инновационный менеджмент. Учебник и практикум для бакалаврата и
магистратуры. – М.: Юрайт, 2015.- 185с.
5. Організація та здійснення інноваційної діяльності: Метод.вказівкі / КМДА. - К.: Укр. ІНТЕІ, 2007. - 208с.
6. Інвестування. Підручник /За ред. І.О.Омелянович, -К.:2012. -278 с.
Методи і критерії оцінювання:
• поточний контроль (30%) - виконання практичних завдань, усне опитування
• підсумковий контроль (екзамен): письмово-усна форма (70%)