Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Теоретичні та практичні аспекти управління організаціями і персоналом

Спеціальність: Психологія
Код дисципліни: 6.053.00.O.8
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Теоретична та практична психологія
Лектор: кандидат психологічних наук, доцент Семенів Наталія Миронівна
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
- знати місце і роль даної дисципліни в системі наукових знань, предмет і завдання теоретичних і практичних аспектів, логіку та зміст навчального матеріалу, основні теоретико-практичні проблеми й тенденції теорії і практики управління організаціями і персоналом, фактори та умови формування, становлення та розвитку знань і теорій та практики керівництва організаціями і персоналом наукову і практичну цінність досягнень основних концепцій, теорій,досліджень менеджменту;
- уміти використовувати основні закони, принципи, методи та прийоми аналізу процесів, явищ і фактів, що відбуваються в управлінні персоналом і організаціями, визначати специфіку, закономірності та тенденції процесів, явиш в управлінні персоналом і організаціями; розробляти програми, плани і методики досліджень теоретичних і практичних питань управлінні персоналом і організаціями; аналізувати значення досягнень інших галузей наукового знання для розвитку сучасної теорії і практики управління організаціями і персоналом.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
- Соціальна психологія;
- Психологія управління.
Короткий зміст навчальної програми:
Управління персоналом як соціальна система. Складові управління персоналом. Значення та завдання управління персоналом. Поняття менеджера в управлінській діяльності. Функціональні ролі в процесі управління. Еволюція управлінської думки. Історичні етапи розвитку управління персоналом. Організація в системі управління. Формальні і неформальні організації. Загальні риси організації. Внутрішнє і зовнішнє середовище організації. Значення особистості у функціонуванні організації, трудова діяльність особистості в організації. Функції планування, прогнозування та контролю в управлінні організаціями. Лідерство та керівництво в організації. Функції керівництва. Сучасні теорії лідерства. Поняття комунікації в сучасному управлінні. Прийняття рішень в управлінській діяльності. Організація праці менеджера. Управлінське консультування та бізнес. Принципи консультаційної діяльності. Корпоративні структури, корпоративна культура та етика. Нововведення (інновації) в організації. Кризові явища в управлінні організаціями. Конфлікти в організаціях.
Рекомендована література:
1. Андреева Г. М. Социальная психология. – М.: Аспект Пресс, 1996.– 376 с.
2. Козляковський П.А. Соціальна психологія: Курс лекцій. Практикум. Хрестоматія.– Миколаїв: Вид. держ. ун-т, 2005. – 424 с.
3. Кулініч І.О. Психологія управління: Курс лекцій. – Л.: ВПВ ЛВЦНТЕІ, 2006. – 126 с.
4. Майерс Д. Социальная психология. – СПб.: Питер Ком, 2004.– 688 с.
5. Москаленко В.В. Соціальна психологія. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 624с.
6. Гріфін Р., Яцура В. Основи менеджменту: Підручник / Наук. ред. В. Яцура, Д. Олесневич. – Л.: БаК, 2001. – 624 с.
Методи і критерії оцінювання:
- поточний контроль (40 %): письмові звіти з практичних робіт, усне опитування.
- підсумковий контроль (60 %, екзамен): максимальна оцінка – 100 балів.