Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Психопрофілактика і корекція девіантної поведінки

Спеціальність: Психологія
Код дисципліни: 6.053.01.E.86
Кількість кредитів: 5
Кафедра: Теоретична та практична психологія
Лектор: кандидат психологічних наук, доцент Партико Неоніла Вікторівна
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
• знати суть феномену девіантної поведінки, теоретичні моделі щодо причин та механізмів її формування, вразливі групи та соціальні обставини, сприятливі для виникнення девіантної поведінки;
• знати форми, методи і технології соціальної та психологічної профілактики цього феномену з різними віковими та соціальними групами;
• вміти розробляти та здійснювати різні технології психологічного впливу на осіб, що вже виявляли девіантну поведінку в залежності від їх віку та обставин.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
- Юридичнана психологія,
- Патопсихологія,
- Основи психокорекції.
Короткий зміст навчальної програми:
Розуміння суті та параметрів адаптивної та девіантної поведінки. Особливості дезадаптивної та асоціальної поведінки, їх види та форми вияву. Причини та чинники девіантної поведінки. Психологія агресивної та адиктивної поведінки. Допомога дітям та підліткам з проявами девіантної поведінки як профілактика делінквентної та криміногенної поведінки в дорослому віці. Психологія пенітенціарної системи та психокорекція схильності до криміногенної поведінки.
Рекомендована література:
1. Немченко Г. С. Портрети девіантних підлітків. Психологічна корекція девіантної поведінки старшокласників загальноосвітньої школи: методичні рекомендації для вчителів, психологів загальноосвітніх шкіл. — Запоріжжя: Прем`єр, 2005. — 84 с.
2. Підпасий Т. П. Шапрова О.В. Корекція девіантної поведінки молодших школярів Експериментальні матеріали. — Черкаси: ЧДГУ, 2002. 44 с.
Методи і критерії оцінювання:
- Поточний контроль (40 %): письмові звіти з практичних робіт, усне опитування.
- Підсумковий контроль (60 %, екзамен): Максимальна оцінка – 100 балів.