Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Історія та культура Європи (Історія Стародавньої Греції та Риму), частина 1

Спеціальність: Музеєзнавство, пам'яткознавство
Код дисципліни: 6.027.00.O.3
Кількість кредитів: 5
Кафедра: Історія, музеєзнавство і культурна спадщина
Лектор: к.і.н. Лисейко Ярослав Богдановичк.і.н.
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
Студент повинен знати основні зміни, що відбулися в способі життя й світобаченні племен та народів Європи,чинники, що зумовили початок
формування європейської цивілізації, характерні риси античного суспільства, причини та суть найбільш значних міжнародних конфліктів, періоди діяльності головних історичних осіб епохи.
Підготовлений фахівець повинен вміти: застосовувати на практиці набуті теоретичні знання: класифікувати та аналізувати джерела; орієнтуватися в періодизації та в культурно-історичному розвитку давнього населення Європи; працювати з спеціалізованою науковою літературою; узагальнювати отриману в процесі вивчення інформацію при розробці наукової тематики; виявляти, систематизувати та узагальнювати історичну інформацію в процесі педагогічної та культурно-освітньої діяльності.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
шкільний курс з історії Стародавнього світу та Давньої історії України
Короткий зміст навчальної програми:
Ознайомлення студентів з історією і культурою Античності; вивчення стародавньої Греції в Крито-мікенську добу; Соціально-економічного і політичного розвитку Спарти у VIII-VI ст. до н.е.; формування полісного устрою та утворення Афінської держави; вивчення глобальних конфліктів античності: Греко-Перських воєн, Пелопонеської війни, походів Александра Македонського; ознайомлення із суттю та здобутками афінської демократії та соціально-економічним розвитком Греції в V ст. до н.е., а також причинами подальшої криза полісної системи. Вивчення історії стародавнього Риму: Рим у царську епоху та в період ранньої республіки, Завоювання Римом Італії та перетворення у наймогутнішу Середземноморську державу, Рим в епоху розквіту республіки, Рим в епоху імперії, а зокрема в часи принципату, «золотої доби», домінанту, занепаду та її занепаду. Ознайомлення із здобутками римської культури та її подальшою рецепією у Європі.
Рекомендована література:
Балух В. Історія античної цивілізації. – Чернівці, 2008. – Т. 2. Стародавній Рим. – 848 с.
История Древнего Рима / Под ред. В.И. Кузищина. – М., 2000. – 383 с.
Кадеев В. История древней Греции и Рима – Харьков: Колорит, 2006. – 326 с.
Кнабе Г. Материалы к лекциям по общей теории культуры и культуры античного Рима. – М.: Искусство, 1994. – 200 с.
Методи і критерії оцінювання:
40 % оцінювання за роботу на семінарах
60 % іспит