Ви переглядаєте архівну версію офіційного сайту НУЛП (2005-2020р.р.). Актуальна версія: https://lpnu.ua

Інтегровані соціальні послуги в громаді

Спеціальність: Соціальна робота
Код дисципліни: 6.231.00.O.72
Кількість кредитів: 4
Кафедра: Соціологія та соціальна робота
Лектор: к.пол.н., доцент Школяр Мар’яна Володимирівна.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання:
- Критично аналізувати й оцінювати чинну соціальну політику країни, соціально-політичні процеси на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях.
- Конструювати процес та результат соціальної роботи в межах поставлених завдань, використовувати кількісні та якісні показники, коригувати план роботи відповідно до результатів оцінки
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
пререквізити:
Медико-соціальні основи здоров’я
Короткий зміст навчальної програми:
Громада як соціальна спільнота: ознаки, типи, структура та характеристики. Ресурси громади у соціальній роботі із вразливими групами населення. Соціальна підтримка вразливих груп населення в об'єднаних територіальних громадах. Соціальні послуги в громаді. Інтегрований підхід до створення і розвитку соціальних послуг в громаді. Модель інтегрованих соціальних послуг в об'єднаній територіальній громаді. Визначення проблем і потреб громади у соціальних послугах: підходи та інструменти. Активізація громади у сфері надання соціальних послуг: етапи, напрями, форми та методи. Механізми міжвідомчої та міждисциплінарної взаємодії у вирішенні проблем та забезпеченні потреб громади. Інструменти та технології міждисциплінарної взаємодії у наданні соціальних послуг в громаді. Завдання та обов'язки фахівця із соціальної роботи у створенні, наданні та розвитку інтегрованих соціальних послуг в громаді.
Рекомендована література:
1. Безпалько О.В., Авельцева Т.П.. Мацевка Н.І. Технології активізації громади. Метод.посіб./ За ред. О.В. Безпалько. К.: Наук.світ, 2006. 95с.
2. Карий О.І., Панас Я.В. Місцеві ініціативи та залучення громадськості до здійснення місцевого самоврядування / Асоціація міст України – К., ТОВ «Підприємство «ВІ ЕН ЕЙ», 2015. 176 с.
3. Ольчак М., Ростек К. Вдосконалення соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах: посібник. Київ, 2019. 57с.
4. Посібник із визначення потреб населення об’єднаної територіальної громади у соціальних послугах. Практичні рекомендації. Київ, 2019.
5. Семигіна Т.В. Робота в громаді: практика й політика. К.: Вид.дім «КМ Академія», 2004.
6. Управління розвитком об’єднаних територіальних громад на засадах громадської участі: навч. посіб. / О. В. Берданова, В. М. Вакуленко, Н. М. Гринчук, В. С. Колтун, В. С. Куйбіда, А. Ф. Ткачук. К. 2017. 129 с.
Методи і критерії оцінювання:
• робота на практичних заняттях (усне опитування, участь у дискусіях та інтерактивних вправах), індивідуальна контрольна робота (40%)
• підсумковий контроль (контрольний захід, екзамен): письмова форма (60%)